Borsaya Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Borsada kar elde etmek için pek çok seçenek bulunmaktadır. Birçok kişi bu seçenekleri değerlendirerek kar elde etmeye gelse de bazı durumlarda önemli zararlar edebilmektedirler. Bu gibi zararları engellemek için borsanın iyi bilinmesi son derece önemlidir. Özellikle yeni başlayan kişilerin borsayı bilen kişilerden tavsiyeler alarak bu tavsiyelere uygun şekilde yatırımlarını şekillendirmeleri hem uzun vadede kar etmelerini hem de borsayı zarar etmeden öğrenmelerini sağlayacaktır.

Kar İçin Süre Belirlemeyin

Borsada yapılan en büyük hatalardan biri beklenen karın belirli bir süre içinde elde edilmesinin zorunlu görülmesidir. Yatırımı yapan kişi kafasında belirlediği süre içinde o yatırımdan kar elde etmeyi planlarsa işlerin yolunda gitmediği durumlarda yatırımdan zarar ederek ayrılmak zorunda kalmaktadır.

Bu gibi durumların önüne geçmek için yatırımdan sadece kar etmeye odaklanın. Bazı durumlarda kar elde etmek günlerce hatta aylarca sürebilmektedir. Bu durum borsanın şartlarından biri olduğu için yatırımcıların kazanmasını sağlayacak tek yol sabırlı olmalarından geçmektedir.

Bu karın ne kadar sürede olacağını kimsenin bilmesi mümkün değildir ancak kar etmek için uzun süre beklemeniz gerekebileceğini bilerek bu yatırımı yaparsanız kısa vadede yatırımdan zarar ettiğiniz durumlarda panik yapma ve yatırımı bozma ihtimaliniz çok daha düşecektir.

Kısa Vadede Kullanılacak Paraları Kullanmayın

Bazı kişiler kısa vadede kendilerine lazım olan paralar ile kısa sürede çok kazanç elde etmek için yatırım yapmaktadırlar. Örneğin aylık kirasını ödeme tarihine kadar değerlendirmek isteyen birisi birkaç gün içinde ihtiyaç duyacağı parayı yatırım amacıyla kullanırsa bu yatırımın zarar etmesi durumunda mecburi olarak belirlenmiş olan günde yatırımı satarak zarar etmek zorunda kalacaktır.

Bu nedenle belirli bir tarihte kullanılması zorunlu olan paraların yatırım amacıyla kullanılması kişinin planladığı gibi kısa sürede yüksek kar getirmek yerin genellikle zarara sebep olmaktadır.

Borsada yatırım yapmaya başlayacak kişilerin her zaman ilk amaçlarının kar etmek olduğunu unutmamaları gerekir. Uzun süreler gerektirse bile kar edene kadar yatırımı bozmamak gerekir. Bu nedenle ihtiyaç duyulması kesin olan paraların yatırım aracı olarak kullanılması doğru değildir.

eskort izmir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*