Kripto Para Alıp Satarak Para Kazanmak

Hemen hemen bütün yatırım araçlarında olduğu gibi aynı şekilde Kripto para birimlerinde de orta ve uzun vadeli bir şekilde yatırımların gerçekleştirilmesi ile para kazanmak mümkündür. Kısa vadeli yatırım, orta ve uzun vadeye göre çok daha büyük riskleri daha büyük kazançlar da sağlamaktadır.

2020 senesinin Bitcoin ve genel itibariyle diğer kripto para pazarı açısından gelecek vaat etmesi yeni ver heyecanlı bir sürü yatırımcı kitlesinin iştahını da kabartmaktadır. Bütün bunlar piyasaya yeni likiditenin enjekte edilmesi şeklinde neticelenecek gibi görünüyor. Yine de yeni yatırımcıların kripto para ticaretini gerçekleştirirken dikkat etmeleri gereken çeşitli hususlar vardır. Bitcoin ve Kripto para alınıp satılırken bütün kullanıcıların dikkat etmesi gereken bütün kriterler aşağıda sıralanmıştır.

Hafta Sonu Al Sat Yapılmamalı

Belirsizlik ortamında katılımcıların paralarını riske atarak işlem gerçekleştirmeleri, kendilerini çok büyük zarara sokabilir. Bu nedenle katılımcıların daha çok hafta içi bütün Kripto para birimlerinin işlem gördüğü piyasaların açık olduğu saatlerde işlem gerçekleştirmeleri kendilerine çok daha fazla para kazandıracaktır.

Kripto Para Alındıktan Sonra Göstergenin 24 Saate Düşürülmesi

Bir Kripto para biriminin günlerce Hatta haftalarca araştırılması ve onunla ilgili bütün temel bilgilere erişildikten sonra gereken ne varsa öğrenilmesi gerekir. Böylelikle bu kripto para yatırım gerçekleştirmenin mantıklı olacağı kanaati yükselecektir. Daha sonra kriptonun zaman içerisinde kişiyi fiyat değişikliklerinin analiz edilmesi suretiyle satın almak amacıyla en ideal zamanın belirlenmesi gerekir.

Yalnızca Dinlenmiş Ruhla Kripto Para Alınmalı

Kripto para ve Bitcoin satın alabilmek amacıyla geleneksel finans pazarındaki mevcut varlıklardan birisini almaya benzer bir şekilde işlemler gerçekleştirilir. Böyle bir yatırım kararı verirken bireylerin açık zihin ile düşünmeleri gerekecektir. Yani Bitcoin ve Kripto para alma kararı verilirken Aslında yorgun, stresli bir ruh hali ile işlemlerin gerçekleştirilmemesi gerekir.

Yatırımlar Açısından Basit Karar Verme Modelleri Tasarlanmalı

Kripto para piyasası ile ilgili verileri hemen her yerde bulmak mümkündür. Bu yatırımdan hemen öncce karar verebilmek amacıyla gerekli bütün bilgilere sahip olmak gerekiyor. Avantaj gibi görünse de çeşitli durumlarda çok ve daha fazla bilgi, karar verme sürecini olumsuz yönde etkileyebilir.

Bu nedenle bireylerin yatırım işlemlerini gerçekleştirmeden önce kripto para ya da bitcoin satın almak ya da satmak amacıyla işlemleri gerçekleştirirken çok fazla analizden ziyade mantıklı ve kısa analizler gerçekleştirerek işlemlerini gerçekleşmeleri çok daha faydalı olacaktır.

Alış Ve Satış Fiyatının Belirlenmesi

Yatırımcıların paralarının tamamını Bitcoin ya da diğer Kripto para birimlerine yatırmaları mantıksız bir davranış olacaktır. Bu nedenle katılımcıların kendilerine alışveriş gerçekleştirecekleri bir takvim ve bu takvime ne kadar para ile ne kadar Kripto para alacaklarını belirleyecekleri bir program oluşturmaları, kendileri açısından kazançlı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*